Strona Główna Strona Główna

Podsumowanie rocznej pracy sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy „Między nami bibliotekarzami”

6 czerwca 2016 roku miało miejsce ostatnie w mijającym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami”, które odbyło się w naszej gostynińskiej Filii. Przywitała nas Kierownik Filii Biblioteki Pedagogicznej w Gostyninie – Pani Bożena Trojanowska, która słowem wstępu opowiedziała o działaniach placówki promujących czytelnictwo we współpracy z lokalnymi instytucjami, na przykład „Wieczorki u Pana Henryka”. Następnie koleżanka Monika Górska – hobbystka fotografii – podzieliła się swoją wiedzą o aparatach fotograficznych, obiektywach oraz o sztuce fotografii. Nie każdy znał zasadę trójpodziału w kadrze, czy też zasadę „nie ucinaj kończyn”. Informacje te na pewno przydadzą się do lepszego dokumentowania bibliotecznych przedsięwzięć.

Posiłkując się prezentacją multimedialną „Biblioteka – miejsce promowania czytelnictwa”, wspólnie omówiliśmy nowe, innowacyjne sposoby zachęcania do czytania, np. sleeveface czy też wiszące książki. Koordynator sieci Anna Bakierzyńska zachęciła do udziału w puzzlach literackich; był to przykład zastosowania pedagogiki zabawy na zajęciach dydaktycznych w bibliotece.

Na koniec spotkania uczestnicy wypełnili podsumowującą ankietę, która dotyczyła rocznej pracy sieci . Wynika z niej, iż wszyscy sieciowcy są zadowoleni z uczestnictwa sieci oraz chcą uczestniczyć w niej w kolejnym roku szkolnym. Nauczyciele bibliotekarze stwierdzili także, że dzięki tym spotkaniom otrzymali nowe pomysły do własnej pracy, zaszła wymiana doświadczeń oraz nastąpił ich rozwój osobisty i poszerzyli wiedzę o wykorzystywanych sprzętach i programach w pracy nauczyciela bibliotekarza. Wartością dodaną działalności sieci jest możliwość poznania „kolegów po fachu” z innych szkół oraz nawiązania z nimi współpracy. Bibliotekarze zaproponowali także tematy kolejnych spotkań, np. wystąpienia publiczne, wykorzystywania nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych, a także poprosili o więcej wycieczek do zamiejscowych bibliotek w celu poznania ich organizacji i specyfiki pracy.

I tak oto minął kolejny rok działalności sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami”. Dowodem na to są nie tylko otrzymane zaświadczenia, ale przede wszystkim wspomnienia, nowe znajomości i wymiana dobrych praktyk wśród uczestników.

A tymczasem wszystkim sieciowcom życzymy spokojnego przepłynięcia przez ocean wakacyjnych przygód, aby na jesieni ponownie móc „zarzucić sieć” i spotkać się w tak miłym gronie…

 

Anna Bakierzyńska
Koordynator sieci „Między nami bibliotekarzami”KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.