Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
Katalog OPAC online
Real time web analytics, Heat map tracking

Mazowia. Serce polski

„BOOKCROSSING – UWOLNIJ KSIĄŻKĘ” 1-16 czerwca 2016 roku

Akcja „Bookcrossing - Uwolnij książkę” jest adresowana do wszystkich, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. W Bibliotece Pedagogicznej w Płocku Filia w Gostyninie (ul. Wojska Polskiego 10/2) od 1 do 16 czerwca  działa półka bookcrossingowa.

Bookcrosing  polega na zostawieniu przeczytanych książek w miejscach publicznych, łatwo dostępnych (np. parkach, środkach komunikacji społecznej) lub miejscach  do tego celu specjalnie przygotowanych (półkach, stolikach), po to by znalazca mógł je zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej. Jest to akcja nieodpłatnego  przekazywania książek, społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa.

Idea bookcrossingu zrodziła się w 2001 roku  w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 roku wzbudzając duże zainteresowanie i zyskując coraz większą popularność.

Gostynińska Filia Biblioteki Pedagogicznej zaprasza wszystkich do udziału w akcji uwalniania książek!

 Monika Górska

 

 

 

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Odsłon artykułów:
644347

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości.