Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
Katalog OPAC online
Real time web analytics, Heat map tracking

Mazowia. Serce polski

Zajecia czytelniczo–medialne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 17

W dniach 11 kwietnia, 16 maja i 23 maja w Bibliotece odbyły się zajęcia z uczniami klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Płocku. Zajęcia składały się z dwóch części. Tematem przewodnim pierwszej części był Ibuk – książka w wersji elektronicznej. Zajęcia odbywały się w pracowni komputerowej. Uczniowie dowiedzieli się co to są Ibuki, audiobuki, poznali zasady korzystania z tych alternatywnych form książek oraz zalety i wady książek w wersji elektronicznej.

Podczas drugiej części zajęć uczniowie zapoznali się z historią książki – od „książki mówionej” do elektronicznej, i zwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną. Zobaczyli Czytelnię, magazyny i Wypożyczalnię oraz mieli okazję zapoznać się z wystawami poświęconymi Henrykowi Sienkiewiczowi i 1050 rocznicy Chrztu Polski.

 

 Monika Cejmer
Andrzej Stawicki
Małgorzata WierzbickaCopyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Odsłon artykułów:
644494

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości.