Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
Katalog OPAC online
Real time web analytics, Heat map tracking

Mazowia. Serce polski

VII Warszawskie Targi Książki

Jak co roku, i tym razem Warszawa stała się miejscem spotkań pasjonatów książek i czytelnictwa. W dniach 19-22 maja 2016 roku na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie odbyły się VII Warszawskie Targi Książki. Gościem Honorowym tegorocznych Targów były Węgry, natomiast gościem specjalnym była Barcelona i literatura katalońska.  

Wzorem lat ubiegłych Biblioteka Pedagogiczna w Płocku zorganizowała dla nauczycieli i bibliotekarzy wyjazd na Warszawskie Targi Książki. Uczestniczyliśmy w licznych spotkaniach z autorami książek,  m.in.: z Krystyną Jandą, Jerzym Zelnikiem, Katarzyną Bondą, Wojciechem Cejrowskim, Paulem Colizem, Maciejem Maleńczukiem, Wojciechem Pokorą. Była to wyjątkowa okazja do rozmów z ulubionymi autorami książek, do zdobycia ich autografu oraz zakupu książek w atrakcyjnych cenach. Bardzo interesujące były spotkania z wydawcami, poligrafami, księgarzami, ilustratorami. Organizatorzy pamiętali również o najmłodszych czytelnikach, na których czekały liczne atrakcje: gry planszowe, konkursy, strefy zabawy i relaksu.Podczas Targów można było również obejrzeć wystawy tematyczne: „Ryszard Kapuściński”, „Don Kichot”, „Chłopcy z Placu Broni”, „Baśnie Węgierskie” czy „Uniwersytet Warszawski”.

Wyjazd był doskonałą okazją do poznania nowości wydawniczych, ale również do wymiany doświadczeń i integracji nauczycieli bibliotekarzy z różnych placówek oświatowych. 

Małgorzata Wierzbicka

 

 

 

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Odsłon artykułów:
616067

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości.