Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

VII Warszawskie Targi Książki

Jak co roku, i tym razem Warszawa stała się miejscem spotkań pasjonatów książek i czytelnictwa. W dniach 19-22 maja 2016 roku na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie odbyły się VII Warszawskie Targi Książki. Gościem Honorowym tegorocznych Targów były Węgry, natomiast gościem specjalnym była Barcelona i literatura katalońska.  

Wzorem lat ubiegłych Biblioteka Pedagogiczna w Płocku zorganizowała dla nauczycieli i bibliotekarzy wyjazd na Warszawskie Targi Książki. Uczestniczyliśmy w licznych spotkaniach z autorami książek,  m.in.: z Krystyną Jandą, Jerzym Zelnikiem, Katarzyną Bondą, Wojciechem Cejrowskim, Paulem Colizem, Maciejem Maleńczukiem, Wojciechem Pokorą. Była to wyjątkowa okazja do rozmów z ulubionymi autorami książek, do zdobycia ich autografu oraz zakupu książek w atrakcyjnych cenach. Bardzo interesujące były spotkania z wydawcami, poligrafami, księgarzami, ilustratorami. Organizatorzy pamiętali również o najmłodszych czytelnikach, na których czekały liczne atrakcje: gry planszowe, konkursy, strefy zabawy i relaksu.Podczas Targów można było również obejrzeć wystawy tematyczne: „Ryszard Kapuściński”, „Don Kichot”, „Chłopcy z Placu Broni”, „Baśnie Węgierskie” czy „Uniwersytet Warszawski”.

Wyjazd był doskonałą okazją do poznania nowości wydawniczych, ale również do wymiany doświadczeń i integracji nauczycieli bibliotekarzy z różnych placówek oświatowych. 

Małgorzata Wierzbicka

 

 

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 

 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.