Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Młodzi żacy w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku

Wiele cennych informacji na temat książek i działalności biblioteki w sobotnie przedpołudnie 7 maja zdobyli studenci z Mazowieckiego Uniwersytetu Dziecięcego, którzy przybyli na wykład pt. „Jak dorastała książka i gdzie mieszka?”.

Przewodnikiem po bibliotecznej krainie (Czytelni, Wypożyczalni, Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej i bibliotecznych magazynach) była Daniela Michalska. Z wielkim zainteresowaniem dzieci zgłębiały tajniki elektronicznego wypożyczania zbiorów. Ponadto omówiona została wystawa „Jak dorastała książka”, prezentującą różne formy książek na przestrzeni wieków. Studenci poznali etapy powstawania książki od pomysłu do gotowej, przez kolorową i pachnącą tuszem książkę aż do książki elektronicznej. Uczestnicy zajęć dyskutowali także nad kwestią wyglądu książki w przyszłości.

W dalszej części spotkania w Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej dzieci wzięły udział w zajęciach warsztatowych Czytanie z Lego. W nawiązaniu  do odczytanego przez Martę Jaroszewską fragmentu tekstu Anny Onichimowskiej „Sen, który odszedł”, zadaniem małych studentów było zbudowanie według własnego pomysłu, przy użyciu wyobraźni i klocków lego, zakończenia opowiadania.

Dopełnieniem spotkania był pamiątkowy wpis  do indeksu.

Marta Jaroszewska
Daniela Michalska


 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 

 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.