Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
Katalog OPAC online
Real time web analytics, Heat map tracking

Mazowia. Serce polski

Świętujemy Światowy Dzień Książki

26 kwietnia 2016 roku na zaproszenie Miejskiego Przedszkola Nr 14 w Płocku grupę I „Kaczorki” i VI „Pszczółki” odwiedziła Marta Jaroszewska z Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Rozwijanie kompetencji czytelniczych oraz upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci to główne cele wizyty.

Prowadząca przeczytała bajki, które przeniosły dzieci w zaczarowane światy. W grupie „Pszczółek” doskonałą okazją do świętowania stał się seans głośnego czytania bajki „Rower Walentynki” Anne Brouillard i Christian Ferrari z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai. Dzieci poznały historię dziewczynki o imieniu Walentynka, która jadąc na swoim rowerku, zabierała w drogę różne zwierzątka. Z kolei najmłodsi wysłuchali krótkiego opowiadania o dziecięcych marzeniach „Mój sen o…księżniczce” EmilieBeaumont. Wspólne świętowanie przebiegło w miłej atmosferze.

Marta Jaroszewska

 

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Odsłon artykułów:
644501

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości.