Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Biblioteka na was czeka

4 kwietnia 2016 roku Biblioteka Pedagogiczna gościła uczniów klasy IId  z II Prywatnej Szkoły Podstawowej Z.O.K. „Profesor” w Płocku. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z Biblioteką i zaprzyjaźnienie z książką.

Wspólną podróż po krainie książek przyszli czytelnicy rozpoczęli od Wypożyczalni. Uczniowie wysłuchali kilku informacji o Bibliotece, a także ustalili zasady odpowiedniego zachowania się w niej. Anna Bakierzyńska pokazała jak przebiega elektroniczne wypożyczanie książek za pomocą czytnika kodów kreskowych. Podczas dalszego zwiedzania dzieci podziwiały ogromną ilość książek na półkach. Duże wrażenie zrobiły na nich regały jezdne w magazynie. Z kolei w Czytelni dzieci rozwiązały krzyżówkę z hasłem „Witamy w Bibliotece” oraz na podstawie wiersza Jana Huszczy pt. „Skarga książki” dowiedziały się, jak należy o książki dbać. Następnie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę książce, że będą ją szanować, po czym zostali pasowani na przyjaciela książki. Potwierdzeniem tej doniosłej chwili były imienne dyplomy i pamiątkowe zakładki.

Ponadto uczniowie skorzystali z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej, w którym Marta Jaroszewska przygotowała na platformie edukacyjnej LearningApps zadania on-line sprawdzające znajomość lektur szkolnych np. „Kubusia Puchatka” Alana Aleksandra Milne. Wykonywanie ćwiczeń interaktywnych w postaci krzyżówek, wykreślanek, quizów czy pytań na wzór teleturnieju Milionerzy dostarczyło dzieciom wiele radości oraz satysfakcji z udzielanych poprawnie odpowiedzi.

 

Marta Jaroszewska
Anna Bakierzyńska

 KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 

 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.