Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
Katalog OPAC online
Real time web analytics, Heat map tracking

Mazowia. Serce polski

Biblioteka na was czeka

4 kwietnia 2016 roku Biblioteka Pedagogiczna gościła uczniów klasy IId  z II Prywatnej Szkoły Podstawowej Z.O.K. „Profesor” w Płocku. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z Biblioteką i zaprzyjaźnienie z książką.

Wspólną podróż po krainie książek przyszli czytelnicy rozpoczęli od Wypożyczalni. Uczniowie wysłuchali kilku informacji o Bibliotece, a także ustalili zasady odpowiedniego zachowania się w niej. Anna Bakierzyńska pokazała jak przebiega elektroniczne wypożyczanie książek za pomocą czytnika kodów kreskowych. Podczas dalszego zwiedzania dzieci podziwiały ogromną ilość książek na półkach. Duże wrażenie zrobiły na nich regały jezdne w magazynie. Z kolei w Czytelni dzieci rozwiązały krzyżówkę z hasłem „Witamy w Bibliotece” oraz na podstawie wiersza Jana Huszczy pt. „Skarga książki” dowiedziały się, jak należy o książki dbać. Następnie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę książce, że będą ją szanować, po czym zostali pasowani na przyjaciela książki. Potwierdzeniem tej doniosłej chwili były imienne dyplomy i pamiątkowe zakładki.

Ponadto uczniowie skorzystali z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej, w którym Marta Jaroszewska przygotowała na platformie edukacyjnej LearningApps zadania on-line sprawdzające znajomość lektur szkolnych np. „Kubusia Puchatka” Alana Aleksandra Milne. Wykonywanie ćwiczeń interaktywnych w postaci krzyżówek, wykreślanek, quizów czy pytań na wzór teleturnieju Milionerzy dostarczyło dzieciom wiele radości oraz satysfakcji z udzielanych poprawnie odpowiedzi.

 

Marta Jaroszewska
Anna Bakierzyńska

 Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Odsłon artykułów:
634478

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości.