Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Sieci współpracy i samokształcenia

Sieć współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” - 6. edycja

Sieć współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” 16 września 2019r rozpoczęła już szósty rok działalności przy Bibliotece Pedagogicznej w Płocku. Nauczycieli bibliotekarzy przywitała Dyrektor Biblioteki – Agnieszka Olczyk-Twardy. Podziękowała za liczne przybycie oraz życzyła owocnych szkoleń i warsztatów w ramach sieci. Jednym z nich był warsztat „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, przygotowany przez Justynę Latarską i Martę Jaroszewską, nauczycielki bibliotekarki Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. Warsztat wykreowany został na podstawie książek Justyny Bednarek: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” oraz „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”. Uczestnicy wysłuchali krótkich fragmentów książek, szukali skarpetek do pary, które pochowały się w bibliotece, projektowali otulistopki według własnego pomysłu i tworzyli skarpetkowe opowieści. Było to wyjątkowo kreatywne spotkanie, angażujące nauczycieli  do wspólnej zabawy.

Czytaj więcej...

Sieć współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” na edukacyjnym wyjeździe do biblioteki Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku

10 czerwca 2019 r. nauczyciele bibliotekarze odwiedzili bibliotekę Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w celu poznania jej księgozbioru, specyfiki i wymiany bibliotekarskich doświadczeń. Nauczycieli przywitała dyrektor liceum - Katarzyna Góralska. Nauczyciel bibliotekarz Magdalena Częstochowska-Jędrzejak przedstawiła nam historię szkolnej biblioteki w kontekście wielowiekowej historii Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego w Płocku.

Czytaj więcej...

MAJOWE SPOTKANIE SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA

13 maja odbyło się kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy. Jako pierwsza wystąpiła Pani Monika Cejmer, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. Podczas szkolenia „Biblioterapia. Terapeutyczna moc literatury” przedstawiła genezę, typy i model biblioterapii oraz jej wpływ na rozwój dzieci i młodzieży. W ramach pierwszego ćwiczenia uczestnicy w parach przedstawili książki, które odmieniły ich życie.

Czytaj więcej...

PRZEKŁAD INTERSEMIOTYCZNY I PROMOCJA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W poniedziałek 18 marca odbyło się szóste spotkanie nauczycieli bibliotekarzy, uczestników sieci współpracy i samokształcenia. W pierwszej części swoją wiedzą na temat zastosowania przekładu intersemiotycznego w praktyce szkolnej podzieliła się Pani Marta Kleniewska, nauczyciel bibliotekarz z Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku. Prowadząca wyjaśniła, czym jest przekład intersemiotyczny, omówiła jego formy - od przedszkola (rysowanie bazgrołów), poprzez szkolny kolaż, aż po wystawienie sztuki w teatrze.

Czytaj więcej...

CYFROWE WYZWANIA I WYPALENIE ZAWODOWE

18  lutego miało miejsce piąte spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy „Między nami bibliotekarzami”. W pierwszej jego części odbyło się szkolenie „Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli”, które prowadzili nauczyciele bibliotekarze z naszej placówki. Szkolenie nawiązywało do jednego z priorytetów Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jego teoretyczny aspekt poprowadziła Pani Jolanta Sieczkowska.

Czytaj więcej...

ASERTYWNIE I KREATYWNIE

14 stycznia odbyło się pierwsze w nowym roku spotkanie sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami”. W części pierwszej Pani Anna Jagodzińska, nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej nr 18 im. Jana Zygmunta Jakubowskiego poprowadziła szkolenie „Naucz mnie mówić NIE”, dotyczące asertywności. Oprócz teorii, odbyła się część praktyczna, w której nauczyciele odegrali scenki, w których praktycznie i asertywnie coś komuś odmawiali. Przyznali, iż nie było to łatwe. Ponadto prowadząca zaprezentowała film pt. „Naucz mnie kiedy mówić NIE!”

Czytaj więcej...

KREATYWNE I TWÓRCZE SPOTKANIE SIECI

10 grudnia odbyło się bardzo kreatywne i twórcze spotkanie uczestników sieci „Między nami bibliotekarzami”. W bibliotece gościliśmy dr Małgorzatę Kamińską, adiunkta Wyższej Szkoły im. Pawła Włodkowica w Płocku, która poprowadziła warsztat „Kreatywne myślenie i działanie w teorii i praktyce”.

Czytaj więcej...

SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA PONOWNIE ZARZUCONA

1 października w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy „Między nami bibliotekarzami”. Na wstępie Pani Agnieszka Olczyk-Twardy, dyrektor biblioteki przywitała uczestników, podziękowała za dotychczasową czteroletnią współpracę oraz zachęcała do udziału w kolejnych spotkaniach sieci.

 

Czytaj więcej...

BIBLIOTEKARZE Z WIZYTĄ W PAŁACU W SANNIKACH

4 czerwca nauczyciele bibliotekarze z sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” zwiedzili Bibliotekę Muzyczno-Etnograficzną im. Mateusza Glińskiego w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Poznali jej księgozbiór, specyfikę pracy oraz wymienili bibliotekarskie doświadczenia i dobre praktyki.

Czytaj więcej...

NEUROPSYCHOLOGIA I MNEMOTECHNIKI NA SPOTKANIU SIECI

7 maja odbyło się szóste w tym roku szkolnym spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy. Rozpoczęła je dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płocku Agnieszka Olczyk-Twardy, która złożyła nauczycielom życzenia z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek. Następnie przedstawiła prelegentkę warsztatu „Pracownia Uczenia się w Bibliotece” – Małgorzatę Taraszkiewicz, trenera edukacyjnego, prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Psychologów i Pedagogów Szkolnych oraz autorkę wielu książek z dziedziny psychologii edukacyjnej.

 

 

Czytaj więcej...

NOWOCZESNE NARZĘDZIA PRACY BIBLIOTEKARZA NA SPOTKANIU SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA

9 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie uczestników sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami”. Przewodnim motywem były nowoczesne narzędzia mające zastosowanie w codziennej bibliotekarskiej pracy. Poszczególne zagadnienia zostały omówione przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Płocku.

Czytaj więcej...

BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

26 lutego 2018 roku odbyło się czwarte w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy „Między nami bibliotekarzami”. Tematyka spotkania związana była z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018 - „Bezpieczeństwo w Internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych”.

 

 

Czytaj więcej...

COACHING I BLISKIE SPOTKANIE Z KACZKĄ DZIWACZKĄ, CZYLI KOLEJNE SPOTKANIE SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA

5 lutego w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy „Między nami bibliotekarzami”. Na wstępie Pani Monika Cejmer zaprosiła nauczycieli wraz z uczniami na „Światowy Dzień Poezji”, który obchodzimy 21 marca. Zaprezentowała również możliwości i zasoby platformy książek elektronicznych www.libra.ibuk.pl i przekazała uczestnikom kody dostępu uprawniające do bezpłatnego korzystania ze zbioru elektronicznych publikacji renomowanych polskich wydawnictw.

Czytaj więcej...

LITERATURA I SZTUKI PLASTYCZNE NA SPOTKANIU SIECI NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY

13 listopada miało miejsce kolejne spotkanie uczestników sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy „Między nami bibliotekarzami”. Tematem przewodnim była integracja sztuk plastycznych i literatury.

Słowem wstępu koordynator sieci Anna Bakierzyńska zaprezentowała wyniki ankiet z 18 września, na podstawie których zostały zaplanowane tematy kolejnych spotkań. Zaprosiła także do wzięcia udziału w projekcie czytelniczym „Brzechwoklasa” organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną i Szkołę Podstawową nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku. Celem projektu jest upamiętnienie 120. rocznicy urodzin Jana Brzechwy oraz wyzwolenie aktywności i kreatywności wśród uczniów i nauczycieli.

Czytaj więcej...

SIEĆ WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA ROZPOCZĘŁA CZWARTY ROK PRACY

18 września odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie nauczycieli bibliotekarzy w ramach sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami”. Składało się ono z dwóch części.

Czytaj więcej...

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.