Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
Katalog OPAC online
Real time web analytics, Heat map tracking

Mazowia. Serce polski

Wydarzenia

TYDZIEŃ ZAKAZANYCH KSIĄŻEK

W dniach 24-30 września 2017 roku obchodzimy Tydzień Zakazanych Książek. Jest to akcja, która ma zainteresować czytelników problematyką wolności słowa i uświadomić im, że w historii było bardzo wiele sytuacji, w których wolności tej brakowało. Dostęp do książek, informacji i wiedzy zawsze był ograniczany z różnych powodów, w różny sposób i przez różne czynniki. Celem akcji jest przypomnienie historycznych przyczyn stosowania cenzury oraz zwrócenie uwagi na fakt, że proceder ten, w mniejszym lub większym stopniu, na całym świecie trwa do dziś. Książki dawniej zakazane są teraz niejednokrotnie w kanonie lektur. Tydzień Zakazanych Książek to nie tylko akcja uświadamiająca, ale okazja do zainteresowania ciekawymi przypadkami z historii literatury, zachęcenia do czytania książek, którym przypięto łatkę niepoprawności polityczne czy obyczajowej.

Czytaj więcej...

Urodziny Henryka Sienkiewicza – Biesiada na Zamku Gostyńskim

Organizatorzy „Wieczorków u Pana Henryka”: Miejska Biblioteka Publiczna w Gostyninie, gostynińska Filia Biblioteki Pedagogicznej w Płocku, Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem oraz Miejskie Centrum Kultury w Gostyninie przygotowali 7 maja 2016 roku Biesiadę na Zamku Gostynińskim, która odbyła się z okazji przypadającej 170. rocznicy urodzin Henryka Sienkiewicza.

Czytaj więcej...

1050 minut czytania w gostyninie

Filia Biblioteki Pedagogicznej w Gostyninie wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Gostyninie w dniu 14 kwietnia 2016 roku (czwartek) o godz. 12:00

Czytaj więcej...

Czwarty „Wieczorek u Pana Henryka”

28 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie literackie poświęcone powieściom Henryka Sienkiewicza.

Czytaj więcej...

Trzeci „Wieczorek u Pana HENRYKA”

TRZECI „WIECZOREK U PANA HENRYKA”Trzecie spotkanie literackie poświęcone Henrykowi Sienkiewiczowi i jego twórczości odbyło się 31 marca 2016 roku w restauracji „Pod Sówką” w Gostyninie.

Czytaj więcej...

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Odsłon artykułów:
644527

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości.