Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

TYDZIEŃ ZAKAZANYCH KSIĄŻEK

Gostynińska filia Biblioteki Pedagogicznej już po raz piąty włączyła się w obchodzony na całym świecie Tydzień Zakazanych Książek.Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Zakazane książki, uciszone historie” i obchodzona była w dniach 23-29 września.

Książki wulgarne, a może odważne? Ohydne, a może w swej szkaradzie piękne? Gorszące, a może zbyt śmiałe? Bez względu na przypisywane im etykiety, kiedyś ktoś uznał je za niedopuszczalne, niepoprawne, zakazane. To wokół książek kręci się nasz biblioteczny świat. I dlatego też przygotowaliśmy gazetkę okolicznościową oraz ekspozycję pozycji, które w przeszłości z różnych powodów znalazły się na liście książek zakazanych. Chcieliśmy w ten sposób zachęcić do sięgnięcia po „zakazane” książki, aby czytelnicy przekonali się sami, dlaczego przypięto im łatkę niepoprawności i zastanowili się nad współczesną wolnością słowa, nad zasadnością cenzury i prawem do dostępu do informacji.

O książkach zakazanych można również poczytać w pozycjach: „Krótka historia książek zakazanych: o ich prześladowaniach i potępieniach od starożytności do dziś” autorstwa Wernera Fulda oraz „Knebel: cenzura w PRL-u” autorstwa Błażeja Torańskiego - książki dostępne są w naszej  Filii przy ul. Wojska Polskiego 10 w Gostyninie. Zachęcamy do wypożyczania!

 

Bożena Trojanowska

 

KATALOG

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 

 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.