Strona Główna Strona Główna

Filia w Gostyninie

BLIŻEJ TEATRU

18 marca w naszej bibliotece odbyły się zajęcia z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru – święta uchwalonego w 1961 roku na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku. W zajęciach udział wzięła grupa osób z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gostyninie.

Czytaj więcej...

KONKURS FRAZEOLOGICZNO-ORTOGRAFICZNY

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku w celu wskazania różnorodności językowej świata, podkreślenia rangi języka dla tożsamości każdego narodu oraz zwrócenia uwagi na języki zagrożone zaniknięciem. Pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego na świecie miały miejsce w roku 2000, a w Polsce w 2005 roku.

 

Czytaj więcej...

KARNAWAŁ W BIBLIOTECE

4 lutego wraz z grupą osób z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gostyninie odbyliśmy podróż poprzez karnawałowy świat. Nasze zapusty odbywały się w Wenecji, Rio, Anglii, a także na Mazowszu w Polsce (odczytaliśmy tradycje opisane przez znanego etnografa Kolberga). Wspólnie obejrzeliśmy film o Karnawale w Rio. Przypomnieliśmy polskie karnawałowe obyczaje i tradycje: przysmaki, przebierańce, powiedzenia.

Czytaj więcej...

BAŚNIOWA PODUSZKA

W ostatnim dniu stycznia Filię w Gostyninie odwiedziła grupa „Biedronek” z Miejskiego Przedszkola nr 5.  W ramach rozwijania kompetencji informatycznych przedszkolaki rysowały oraz projektowały w programie Paint poduszki z baśni „Księżniczka na ziarnku grochu”. Dzieci doskonale radziły sobie podczas malowania (sterowanie myszką, wybieranie okien i kształtów) - wykorzystały wszystkie narzędzia i funkcje do stworzenia projektu swojej poduszki. Powstały przepiękne i kolorowe jaśki, a gotowe prace zostały wydrukowane.

Czytaj więcej...

NA TROPIE BAJEK

14 stycznia bibliotekę odwiedzili uczniowie klas piątych i szóstych ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu. Wspólnie tropiliśmy bajki w naszej bibliotece! Przypomnieliśmy historię bajki i jej pierwszych twórców, szukając wiadomości w różnych źródłach piśmienniczych (słowniki, encyklopedie, czasopisma, książki). Czytaliśmy utwory bajkopisarzy wszechczasów - Jeana de La Fontain’a i Charles’a Perraulta oraz polskich twórców bajek z epoki oświecenia, a także słuchaliśmy audiobooków wykorzystując dostęp do zasobów elektronicznych POLONA i Wolne Lektury. Na koniec uczniowie rozwiązali krzyżówkę podsumowującą zdobyte na temat bajek informacje.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY

7 grudnia w gostynińskiej filii Biblioteki Pedagogicznej odbyło się spotkanie z nauczycielami bibliotekarzami szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nauczyciele dowiedzieli się jak korzystać z POLONY - Cyfrowej Biblioteki Narodowej oraz Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Biblioteki Narodowej ACADEMICA - systemu który umożliwia dostęp do prawie 2,5 miliona pełnotekstowych artykułów i publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Czytaj więcej...

100 LAT NIEPODLEGŁEJ - GRA TERENOWA

Nasza filia w Gostyninie znalazła się na trasie gry terenowej zorganizowanej 6 listopada przez panią Danutę Lewicką dla uczniów klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie. Uczniowie trzech klas musieli odpowiedzieć na osiem pytań, których tematyka nawiązywała do historii Polski i postaci ważnych dla odzyskania niepodległości. Korzystając z różnych źródeł dostępnych w bibliotece: encyklopedii, książek historycznych, czasopism oraz Internetu młodzież poprawnie wykonała zadania. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu historii i przeszli do kolejnego etapu gry.

 

Czytaj więcej...

JESIENNE PRZEDPOŁUDNIE W BIBLIOTECE

Jesień to piękna i urokliwa pora roku. To także doskonały moment na spotkanie z książką w bibliotece. Korzystając z uroków ostatnich jesiennych dni 30 października gostynińską filię Biblioteki Pedagogicznej odwiedziła grupa uczestniczek Warsztatów Terapii Zajęciowej.

 

 

 

Czytaj więcej...

PIECZA ZASTĘPCZA – WYSTAWA KSIĄŻEK I CZASOPISM

2 października w  sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Gostyninie odbyło się seminarium zorganizowane przez Europejską Fundację na rzecz Osób Potrzebujących EFOP i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyninie na temat „Rodzicielstwo biologiczne oraz zastępcze w perspektywie XXI wieku - szanse, zagrożenia, wsparcie". Seminarium towarzyszyła wystawa książek i czasopism dotyczących pieczy zastępczej przygotowana przez pracowników gostynińskiej filii Biblioteki Pedagogicznej. Ponadto dla uczestników spotkania zostały przygotowane zestawienie bibliograficzne.

 

 

Czytaj więcej...

TYDZIEŃ ZAKAZANYCH KSIĄŻEK

Gostynińska filia Biblioteki Pedagogicznej już po raz piąty włączyła się w obchodzony na całym świecie Tydzień Zakazanych Książek. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Zakazane książki, uciszone historie” i obchodzona była w dniach 23-29 września. 

 

 

 

Czytaj więcej...

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.