Strona Główna Strona Główna

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W KWIETNIU

 

16 kwietnia do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia czytelnicze przybyła grupa „Misiów” z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku. Po zapoznaniu się z placówką, wysłuchały opowiadania Julii Donaldson pt. „Gruffalo”. Z uwagą śledziły losy myszki, która wędrując przez las spotyka lisa, sowę i węża. Żeby nie być przez nich zjedzoną wymyśliła strasznego stwora Gruffalo, który lubi zajadać się przysmakami z leśnych drapieżników. Przedszkolaki narysowały potwora, zgodnie z książkowym opisem. Następnie rysowały swoje „własne strachy”, których bardzo chętnie pozbywały się podczas zabawy „Wyrzuć strach do kosza”. Podczas spotkania utrwalone zostały zasady zachowania się w lesie, właściwego postępowania wobec leśnych roślin i zwierząt. Na zakończenie zajęć dzieci złożyły przyrzeczenie dotyczące przestrzegania zasad ochrony środowiska przyrodniczego, za co każde dziecko odznaczone zostało orderem „Przyjaciela Przyrody”. Zajęcia prowadziła Anna Bakierzyńska.

 

17 kwietnia Pani Monika Cejmer spotkała się z uczniami gimnazjum Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Płockuw związku z Rokiem Zbigniewa Herberta. Lekcja rozpoczęła się zabawą integracyjną z wykorzystaniem story cubes – kości opowieści, zestaw „Podróże”. Podczas spotkania prowadząca przybliżyła dzieciom sylwetkę poety, starając się im wyjaśnić, dlaczego w roku 2018 obchodzimy Rok Zbigniewa Herberta. Następnie uczniowie poznali wiersz poety „Pan od przyrody”, a na zakończenie zajęć pięknie zinterpretowali utwór, wykonując portret bohatera wiersza.

 

 

23 kwietnia naszą bibliotekę odwiedziła grupa dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku. W Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej przedszkolaki spróbowały swoich sił w wybranych przez Martę Jaroszewską grach i zabawach dostępnych na edukacyjnych stronach internetowych. Mali goście dowiedzieli się, że komputer to nie tylko zabawka, ale przede wszystkim środek do zdobywania i pogłębiania wiedzy. Gry on-line dostarczyły dzieciom wiele radości oraz satysfakcji z udzielanych poprawnie odpowiedzi.

 

 

Na wystawę i zajęcia poświęcone prawom kobiet oraz kobietom w nauce, polityce i kulturze przybyli do nas 24 kwietnia uczniowie z Gimnazjum w Maszewie Dużym. Genezę i rozwój praw człowieka oraz praw kobiet omówił Pan Andrzej Stawicki. Natomiast Pani Małgorzata Wierzbicka zaprezentowała wystawę, a następnie młodzież wysłuchała opowieści na temat wybitnych kobiet m.in.: Marii Skłodowskiej- Curie, Wisławy Szymborskiej, Wandy Rutkiewicz, Aleksandry Macieszyny.

 

 

27 kwietnia Marta Jaroszewska odwiedziła grupę drugą w Miejskim Przedszkolu nr 14 w Płocku.  Pani Marta zaprezentowała w formie obrazkowego teatrzyku kamishibai opowieść pt. „Szukając Marudka” autorstwa Kumiko Yamamoto. Dzieci z uwagą wsłuchiwały się w historię zagubionego pieska. Marudek – pies z opowiadania stał się pretekstem do rozmowy o imionach nadawanych zwierzętom. Na zakończenie dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych. Zadaniem dzieci było pokolorować pieska i nadać mu imię według własnego pomysłu.

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.