Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
Katalog OPAC online
Real time web analytics, Heat map tracking

Mazowia. Serce polski

COACHING I BLISKIE SPOTKANIE Z KACZKĄ DZIWACZKĄ, CZYLI KOLEJNE SPOTKANIE SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA

5 lutego w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku odbyło się spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy „Między nami bibliotekarzami”. Na wstępie Pani Monika Cejmer zaprosiła nauczycieli wraz z uczniami na „Światowy Dzień Poezji”, który obchodzimy 21 marca. Zaprezentowała również możliwości i zasoby platformy książek elektronicznych www.libra.ibuk.pl i przekazała uczestnikom kody dostępu uprawniające do bezpłatnego korzystania ze zbioru elektronicznych publikacji renomowanych polskich wydawnictw.

Drugą część spotkania stanowiło szkolenie „Coaching w bibliotece”, które poprowadziła Pani Anna Bakierzyńska. Pokrótce opowiedziała o genezie i historii coachingu, po co jest i jak można go zastosować w szkolnej bibliotece. Następnie bibliotekarze wypełnili „Moje koło życia”, które zobrazowało, z jakich obszarów są zadowoleni, a jakie wymagają poprawy i uwagi. Sieciowcy przetrenowali również na sobie jedno z narzędzi coachingu – kartę „Cel – efekt”. Z pomocą pytań coachingowych doświadczyli wizualizacji swoich celów i w ten sposób pobudzili swoją podświadomość do ich realizacji. Dzięki tym działaniom, nauczyciele bibliotekarze będą umieli „przewieźć” uczniów od ich marzeń do celu.

Trzecią częścią były warsztaty twórcze „Brzechwoklasa – bliskie spotkanie z Kaczką Dziwaczką”, które poprowadziła Pani Olga Gray kierownik świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 20 im. Władysława Broniewskiego w Płocku. Powstały oryginalne Kaczki Dziwaczki, które staną się niepowtarzalną pomocą dydaktyczną do realizacji projektu czytelniczego „Brzechwoklasa”. Prowadząca przedstawiła także mnóstwo interesujących propozycji prac plastyczno-technicznych, wartych wykorzystania w codziennej pracy nauczyciela bibliotekarza. Dodatkowo przekazała spis stron internetowych, z których sieciowcy mogą czerpać pomysły.

 

Anna Bakierzyńska

koordynator sieci „Między nami bibliotekarzami"

 

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Odsłon artykułów:
644337

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości.