Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
Katalog OPAC online
Real time web analytics, Heat map tracking

Mazowia. Serce polski

PRELEKCJA DLA RODZICÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ W STAROŹREBACH

W odpowiedzi na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Staroźrebach, 23 listopada 2017 roku nauczyciel Biblioteki Pedagogicznej w Płocku, Pani Daniela Michalska przeprowadziła prelekcję dla rodziców na temat bezpieczeństwa w Internecie i odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych.

 

Podczas spotkania prelegentka przedstawiła działania mające na celu ustrzeżenie młodych użytkowników Internetu przed treściami demoralizującymi, promującymi cyberprzemoc i szkodliwymi z innych powodów. Zwróciła słuchaczom uwagę, że szczególną aktywność w cyberprzestrzeni wykazują osoby młode. Przestrzeń wirtualna towarzyszy im praktycznie w ciągu całego dnia, zacierając granicę między rzeczywistością a światem online. Jako cyfrowi tubylcy młodzi czują się w Internecie bardzo swobodnie. Rolą nauczycieli i rodziców jest uświadomienie nastolatkom, że w sieci nie każdy jest tym za kogo się podaje i że zawsze trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Kładąc szczególny nacisk na bezpieczeństwo uczniów w Internecie należy pamiętać: po pierwsze Sieć nie zapomina, po drugie Anonimowość w sieci to fikcja i po trzecie Twój wizerunek w sieci jest ważny – zadbaj o niego.

Dziękujemy za zaproszenie Pani Monice Obałkowskiej ze Szkolnej Biblioteki w Staroźrebach, natomiast rodzicom życzymy aby stali się aktywnymi przewodnikami po cyberprzestrzeni dla swoich dzieci.

 

Daniela Michalska

 

 

 

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Odsłon artykułów:
644497

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości.