Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna
Katalog OPAC online
Real time web analytics, Heat map tracking

Mazowia. Serce polski

RELACJA Z X JUBILEUSZOWEJ EDYCJI KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

X jubileuszowa edycja Konkursu Pięknego Czytania odbyła się 13 i 16 kwietnia pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika. Patronat medialny nad konkursem objęli Tygodnik Płocki, PetroNews Płock oraz Radio RPL FM. Do udziału w konkursie zaprosiła Biblioteka Pedagogiczna w Płocku – główny Organizator, a także Filia nr 3 Książnicy Płockiej oraz Zespół Szkół Nr 3 w Płocku. Była to wyjątkowa edycja nie tylko z powodu okrągłych urodzin, ale także dlatego, że do udziału w konkursie zgłosiła się rekordowa liczba uczestników – aż 80 osób! Karty zgłoszeń nadesłało 35 placówek oświatowych z Płocka i okolic.

Czytaj więcej...

NOWOCZESNE NARZĘDZIA PRACY BIBLIOTEKARZA NA SPOTKANIU SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA

9 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie uczestników sieci współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami”. Przewodnim motywem były nowoczesne narzędzia mające zastosowanie w codziennej bibliotekarskiej pracy. Poszczególne zagadnienia zostały omówione przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Płocku.

Czytaj więcej...

KSIĄŻKA MIESIĄCA IBUK LIBRA KWIECIEŃ 2018

Drodzy Czytelnicy,

w kwietniowej odsłonie akcji PREZENT OD IBUK LIBRA, proponowana jest książka „Broń matematycznej zagłady”, autorstwa Cathy O'neil.

Kiedy na świecie żyje ponad 7 mld osób, osobne rozpatrzenie każdego wniosku kredytowego, aplikacji na studia czy ocena indywidualnego pracownika staje się niemożliwa. By przetworzyć taką ilość danych, firmy korzystają z algorytmów. Niezależne i wolne od uprzedzeń, mają tylko jedno zadanie: wskazać poprawny, obiektywny i właściwy wynik.

 

Czytaj więcej...

X JUBILEUSZOWA EDYCJA KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

Biblioteka Pedagogiczna w Płocku, Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego – Filia nr 3, oraz Zespół Szkół Nr 3 w Płocku zapraszają do udziału w "X Jubileuszowej Edycji Konkursu Pięknego Czytania". Celem konkursu jest promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą i młodzieżową oraz kształtowanie umiejętności pięknego czytania.

Czytaj więcej...

ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI

Z zaproszenia na Światowy Dzień Poezji obchodzony 21 marca skorzystała klasa trzecia gimnazjum z Łęgu Probostwa wraz z nauczycielkami.

Młodzież obejrzała wystawę „Przesłanie Zbigniewa Herberta (1924-1998)” i wysłuchała wykładu o wybitnym polskim poecie – jego życiu i twórczości. Następnie uczniowie wzięli udział w lekcji poświęconej poezji Zbigniewa Herberta. Wysłuchali nagrania wiersza „Przesłanie Pana Cogito” w wykonaniu jego autora.

Czytaj więcej...

Copyright © 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Odsłon artykułów:
634472

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości.