Strona Główna Strona Główna

SPOTKANIE GOSTYNIŃSKICH NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY

26 września 2016 roku Filia Biblioteki Pedagogicznej w Gostyninie zorganizowała spotkanie z nauczycielami bibliotekarzami, które odbyło się w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie.

Podczas spotkania omawiano realizację jednego z kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 – Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, oraz realizację podejmowanych działań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Bibliotekarze wymieniali się własnymi doświadczeniami, uwagami i informacjami o wydarzeniach promujących czytelnictwo. Dyskutowano także o wyborach czytelniczych uczniów,  pozycjach książkowych, które warto zakupić do bibliotek.

Uczestnicy spotkania zostali poinformowani o multimedialnym projekcie Kultura na Widoku– trzeciej edycji kampanii społecznej realizowanej przez Fundację Legalna Kultura, która promuje korzystanie z dóbr kultury z legalnych źródeł. Wszyscy otrzymali dla swoich szkół plakaty, z których za pomocą linków i kodów QR można bezpłatnie albo w promocyjnej cenie pobrać utwory do oglądania, czytania i słuchania.

Nauczyciele zostali również zachęceni do obejrzenia w siedzibie Filii wystawki i gazetki dotyczących Tygodnia Zakazanych Książek.

Na zakończenie przedstawicielka nieformalnej grupy GAFA (Gostynińskiego Ataku Fotograficzno-Artystycznego), Pani Monika Górska zachęcała bibliotekarzy do zorganizowania w szkołach wystawy pt. "Ocalić od zapomnienia ginące zawody”, wspierającej edukację zawodową. Zaprezentowała zdjęcia, rysunki, a także wiersze i humoreski o gostynińskich zakładach rzemieślniczych, które wcześniej zostały wystawione przez grupę na dziedzińcu zamkowym w Gostyninie.

 

Bożena Trojanowska

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.