Strona Główna Strona Główna

PRELEKCJA DLA RODZICÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ W STAROŹREBACH

W odpowiedzi na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Staroźrebach, 23 listopada 2017 roku nauczyciel Biblioteki Pedagogicznej w Płocku, Pani Daniela Michalska przeprowadziła prelekcję dla rodziców na temat bezpieczeństwa w Internecie i odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych.

 

Podczas spotkania prelegentka przedstawiła działania mające na celu ustrzeżenie młodych użytkowników Internetu przed treściami demoralizującymi, promującymi cyberprzemoc i szkodliwymi z innych powodów. Zwróciła słuchaczom uwagę, że szczególną aktywność w cyberprzestrzeni wykazują osoby młode. Przestrzeń wirtualna towarzyszy im praktycznie w ciągu całego dnia, zacierając granicę między rzeczywistością a światem online. Jako cyfrowi tubylcy młodzi czują się w Internecie bardzo swobodnie. Rolą nauczycieli i rodziców jest uświadomienie nastolatkom, że w sieci nie każdy jest tym za kogo się podaje i że zawsze trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Kładąc szczególny nacisk na bezpieczeństwo uczniów w Internecie należy pamiętać: po pierwsze Sieć nie zapomina, po drugie Anonimowość w sieci to fikcja i po trzecie Twój wizerunek w sieci jest ważny – zadbaj o niego.

Dziękujemy za zaproszenie Pani Monice Obałkowskiej ze Szkolnej Biblioteki w Staroźrebach, natomiast rodzicom życzymy aby stali się aktywnymi przewodnikami po cyberprzestrzeni dla swoich dzieci.

 

Daniela Michalska

 

 

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.