Strona Główna Strona Główna

JUBILEUSZ 65-LECIA BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ W PŁOCKU

14 czerwca w auli Zespołu Szkól nr 3 w Płocku odbyła się uroczystość jubileuszowa z okazji 65-lecia istnienia Biblioteki Pedagogicznej w Płocku.

Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu znamienitych gości; przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy instytucji współpracujących z naszą biblioteką, przedstawiciele szkół wyższych oraz związków zawodowych, dyrektorzy szkół i przedszkoli. Nie zabrakło oczywiście emerytowanych i obecnych pracowników naszej placówki.

Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płocku Agnieszka Olczyk-Twardy oficjalnie otworzyła uroczystość, witając zaproszonych gości. Następnie w prezentacji multimedialnej TYLKO I AŻ 65 LAT przedstawiona została historia biblioteki, ale również nasze aktualne działania związane z promowaniem edukacji czytelniczo-medialnej. W prezentacji pochwaliliśmy się również zmianami, jakie zaszły w instytucji na skutek przeprowadzonej pod koniec 2017 roku kompleksowej modernizacji Biblioteki Pedagogicznej.

Po obejrzeniu prezentacji przyszedł czas na wystąpienia zaproszonych gości. Marszałek województwa mazowieckiego Pan Adam Struzik skierował do pracowników Biblioteki wiele ciepłych słów; mówił że Biblioteka Pedagogiczna to miejsce szczególne na płockiej mapie,  dziękował również dyrekcji i wszystkim pracownikom za wspaniałą, pełną poświęcenia pracę oraz podejmowanie licznych inicjatyw promujących wartość nauki i książek. Marszałek za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego uhonorował Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Z kolei zasłużeni pracownicy otrzymali z rąk Marszałka okolicznościowe dyplomy.  Byli to: Agnieszka Olczyk-Twardy (dyrektor), Grażyna Chodubska (główna księgowa), Daniela Michalska (kierownik Wydziału Gromadzenia i Opracowania Zbiorów), Bożena Trojanowska (kierownik Filii w Gostyninie), Małgorzata Wierzbicka (nauczyciel bibliotekarz), Jolanta Sieczkowska (nauczyciel bibliotekarz-bibliotekarz systemowy), Izabela Maliszewska (starszy magazynier), Marta Jaroszewska (nauczyciel bibliotekarz), Monika Liszewska (inspektor), Marianna Kacperska (pracownik obsługi), Bożena Lebioda (pracownik obsługi), Iwona Grabarczyk (nauczyciel bibliotekarz).

Samorząd powiatu płockiego reprezentowała Pani Karolina Koper, dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku. Pani dyrektor przekazała prezent dla Biblioteki – bon o wartości 10 000,00 zł na zakup księgozbioru.

Listy gratulacyjne odczytali Pan Marek Bembenista – dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Płocka (list prezydenta Miasta Płocka) oraz Pani Katarzyna Majewska – zastępca dyrektora w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie (list dyrektora w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie). W imieniu starosty powiatu sierpeckiego okolicznościowe życzenia  złożyła Pani Elżbieta Gozdowska – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sierpcu. Pozostałe listy gratulacyjne. 

Jubileusz był również wspaniała okazją do tego, aby podziękować za wsparcie osobom i instytucjom współpracującym z biblioteką, które w ostatnich latach okazały nam bezinteresowne wsparcie – organizacyjne, merytoryczne lub finansowe. Szklane statuetki z napisem ZAWSZE Z NAMI z rąk dyrektora biblioteki otrzymali: Adam Struzik (marszałek województwa mazowieckiego), Waldemar Kuliński (sekretarz województwa mazowieckiego), Tomasz Kominek (dyrektor płockiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego), Mirosław Krusiewicz (dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie), Waldemar Baran (Kierownik Biura Edukacji w Departamencie Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie), Iwona Węgrecka (Koordynator Wieloosobowego Stanowiska ds. Ekonomicznych w Departamencie Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie), Mariusz Bieniek (starosta płocki), Jarosław Zaroń (dyrektor Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie), Andrzej Boczek (wicedyrektor ds. administracyjno-gospodarczych Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie), Grzegorz Skwarna (kierownik Wydziału w Płocku MSCDN) wraz z Pracownikami, Anna Krusiewicz (nauczyciel konsultant w zakresie języka polskiego, historii i WOS MSCDN Wydział w Płocku), Agnieszka Wierzchowska (dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Płocku), Monika Szpakowska (wicedyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Płocku), Teresa Radwańska (redaktor Tygodnika Płockiego), Agnieszka Stachurska (redaktor naczelna PetroNews Płock), Radio RPL FM, Dorota Dądzik (nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Płocku, pracownik naukowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku) i Iwona Zaremba (nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Płocku).

W dalszej części spotkania odbył się interesujący wykład o bibliotekach nie tylko dla bibliotekarzy, który wygłosił Pan Aleksander Pawlicki, trener wiodący z firmy szkoleniowej Grupa Trampolina.

Po części oficjalnej wystąpił Chór AsBeek Państwowej i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Płocku oraz Zespół Wokalny Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I Stopnia pod dyrekcją Pana Andrzeja Sitka. Występy młodych artystów były niewątpliwie wielką atrakcją dla uczestników naszego jubileuszu. Wysłuchaliśmy interpretacje między innymi ballady z filmu „07 zgłoś się” czy utworu „Viva La Vida” grupy Coldplay.

Następnie wszyscy goście zaproszeni zostali na otwarcie Biblioteki Pedagogicznej po modernizacji, gdzie odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi oraz zwiedzanie „biblioteki w chmurach”. Naszym gościom zaprezentowano kilka ciekawostek dotyczących prac modernizacyjnych, np. że do wykonania wylewek samopoziomujących zużyto około 3 ton materiału, a ilość wykorzystanych kabli elektrycznych to 4,5 tysiąca metrów. Natomiast aby osiągnąć zamierzony efekt kolorystyczny, zużyto w sumie około 200 litrów farby szarej, granatowej i bordowej. 

Nie zabrakło oczywiście urodzinowego tortu i toastu, który na cześć Biblioteki i jej pracowników wzniósł marszałek Adam Struzik. Po części oficjalnej był czas na kolejne życzenia, serdeczne rozmowy i wspomnienia...

Dużym zainteresowaniem osób zwiedzających bibliotekę cieszyły się wystawy przygotowane z okazji jubileuszu. Jedna z nich przedstawia realizację działań edukacyjnych naszej instytucji, druga natomiast to „Magiczny świat ilustracji Jana Marcina Szancera”, która prezentuje bogaty dorobek artystyczny ilustratora książek.

Bardzo nas cieszy, że tak wiele osób przyjęło nasze zaproszenie i wspólnie z nami świętowało ten zacny jubileusz. Za obecność, życzenia, miłe słowa, wyróżnienia i prezenty wszystkim naszym gościom bardzo dziękujemy! Ten pełen emocji i radości dzień na długo pozostanie w naszej pamięci…

Dyrektor i Pracownicy

Biblioteki Pedagogicznej w Płocku

  

Więcej zdjęć do obejrzenia naszym profilu Facebook

 

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.