Strona Główna Strona Główna

ACADEMICA – CYFROWA WYPOŻYCZALNIA MIĘDZYBIBLIOTECZNA

Informujemy, że w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku i jej Filii w Gostyninie można już korzystać z zasobów Cyfrowej Wypożyczalni Międzybibliotecznej Publikacji Naukowych ACADEMICA. System ten umożliwia dostęp do prawie 2,5 miliona pełnotekstowych artykułów i publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy.

 

Każdy może być użytkownikiem ACADEMICI. Wystarczy przyjść do Czytelni naszej biblioteki, podpisać oświadczenie i zarejestrować się w systemie. Publikacje chronione prawem autorskim są dostępne wyłącznie na specjalnie wyznaczonym do tego terminalu, dostępnym właśnie w Czytelni. Z pozostałych publikacji można korzystać bez ograniczeń, w każdym miejscu i czasie. W ramach ACADEMICI można korzystać z egzemplarzy archiwalnych dostępnych dotąd tylko na miejscu w Czytelni Biblioteki Narodowej. Teraz są one dostępne cyfrowo na terenie całej Polski; w ramach projektu „Merkuriusz” udostępniane są artykuły niemal dwóch tysięcy polskich czasopism naukowych. Dostępne są także zbiory graficzne, np. pocztówki.

Zaletą ACADEMICI jest możliwość dokonania rezerwacji książek czy artykułów z komputera domowego, tak by móc z nich skorzystać w wybranie terminie i o określonej godzinie.

Każdego dnia w ACADEMICE są dostępne nowe publikacje. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z zasobów Biblioteki Narodowej w naszej bibliotece!

https://academica.edu.pl/

 

Małgorzata Wierzbicka

 

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.