Strona Główna Strona Główna

UCZNIOWIE TWORZĄ JAK LEONARDO DA VINCI

„Jestem jak Leonardo da Vinci”to tytuł regionalnego projektu edukacyjnego organizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku we współpracy ze Szkołą Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku.  Do projektu, którego głównym celem  jest propagowanie wiedzy o życiu oraz twórczości malarza i wynalazcy, przystąpiło 17 szkół z terenu powiatu płockiego grodzkiego, płockiego ziemskiego, gostynińskiego oraz sierpeckiego.

Wśród działań, które zostały zaplanowane w ramach projektu „Jestem jak Leonardo da Vinci” znalazł się między innymi regionalny konkurs plastyczny pod takim samym tytułem, który odbył się w trzech kategoriach wiekowych:
- klasy I-III szkoły podstawowej - „Rzeźbię jak Leonardo da Vinci”.  Uczniowie mieli za zadanie wykonać jedną rzeźbę z dowolnego materiału
- klasy IV-VIII szkoły podstawowej - „Jestem wynalazcą jak Leonardo da Vinci”. Uczestnicy wykonywali miniwynalazek lub konstrukcję.
- Szkoły ponadpodstawowe - „Współczesny Leonardo da Vinci to ja”. Zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej na formacie A3 wybraną techniką.

Na konkurs wpłynęło 16 rzeźb, 15 miniwynalazków oraz 10 prac plastycznych. W sumie wpłynęło 41 prac z 11 placówek oświatowych; w konkursie wzięło udział 62 uczniów. Prace oceniała komisja w składzie: Agnieszka Olczyk-Twardy – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płocku, Maciej Karczewski – dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku, Iwona Karska – lider twórczości, uczestnik sieci doskonalenia i współpracy szkolnych liderów twórczości działającej przy Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku.  Zgodnie z zapisami regulaminu ocenie podlegały zgodność z tematem, pomysłowość i oryginalność ujęcia tematu. 18 marca w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników.

Nagrodzeni w kategorii klas  I-III szkół podstawowych:
I miejsce – Zofia Ratkowska, Amelia Rode (klasa II, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku, opiekun Małgorzata Kucicka)
II miejsce – Lena Adamkiewicz (II klasa, Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku, opiekun Agnieszka Czołnowska)
III miejsce – Dominika Balcerzak (klasa II, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku, opiekun Emilia Wiśniewska)
Wyróżnienie otrzymała Laura Cichońska (klasa I, Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Małkowskiego w Szczawinie Kościelnym, opiekun Anna Rymarkiewicz)

Nagrodzeni w kategorii klas IV-VIII szkół podstawowych:
I miejsce – Natasza Baranowska Jakubiak, Aleksandra Ptaszyńska, Lena Szostak (klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku, opiekunowie: Izabela Zarychta, Bogumiła Niewiatowska)
II miejsce  – Kacper Biłek, Anna Lichocka, Małgorzata Muchor (klasa V, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku, opiekun Edyta Dzięgielewska)
III miejsce – Antonina Szelągowska (Szkoła Podstawowa kpr. F.I. Grabowskiego w Bodzanowie, opiekunowie: Agnieszka Kłosińska, Jolanta Leszczyńska)
Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej otrzymali: Julia Bąk, Julia Szymańska, Zuzanna Wilkutowska (klasa IV Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku, opiekunowie: Iwona Zaremba, Iwona Traczyk)

Nagrodzeni w kategorii szkół ponadpodstawowych:
I miejsce – Liwia Sulińska (Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu, opiekun Marzanna Urbańska)
II miejsce – Weronika Julia Pakieła (Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu, opiekun Marlena Peplinska)
III miejsce –  Gabriela Majewska (Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. gen. Józefa Hallera w Płocku, opiekun Anna Muszyńska)

Laureaci i osoby wyróżnione, za pośrednictwem nauczycieli bibliotekarzy, otrzymały dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Centrum Handlowe Auchan w Płocku, Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację konkursu - dzieciom (uczniom klas I-III), nastolatkom (uczniom klas IV-VIII) i młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz dorosłym (współorganizatorom, nauczycielom bibliotekarzom, opiekunom, rodzicom i sponsorom).

Anna Bakierzyńska
Anna Kapela
koordynatorzy regionalnego konkursu
„Jestem jak Leonardo da Vinci”

 

Obrady komisji konkursowej



I miejsce w kategorii klas I-III szkół podstawowych – Zofia Ratkowska, Amelia Rode
(klasa II, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku,
opiekun Małgorzata Kucicka)



II miejsce w kategorii klas I-III szkół podstawowych – Lena Adamkiewicz
(II klasa, Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku, opiekun Agnieszka Czołnowska)



III miejsce w kategorii klas I-III szkół podstawowych – Dominika Balcerzak
(klasa II, Szkoła Podstawowa nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku, opiekun Emilia Wiśniewska)



Wyróżnienie w kategorii klas I-III szkół podstawowych otrzymała Laura Cichońska
(klasa I, Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Małkowskiego w Szczawinie Kościelnym, opiekun Anna Rymarkiewicz)



I miejsce w kategorii klas IV-VIII szkół podstawowych – Natasza Baranowska Jakubiak,
Aleksandra Ptaszyńska, Lena Szostak
(klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku,
opiekunowie: Izabela Zarychta, Bogumiła Niewiatowska)



II miejsce w kategorii klas IV-VIII szkół podstawowych – Kacper Biłek, Anna Lichocka, Małgorzata Muchor
(klasa V, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku,
opiekun Edyta Dzięgielewska)



III miejsce w kategorii klas IV-VIII szkół podstawowych – Antonina Szelągowska
(Szkoła Podstawowa kpr. F.I. Grabowskiego w Bodzanowie, opiekunowie: Agnieszka Kłosińska, Jolanta Leszczyńska)



Wyróżnienie w kategorii klas IV-VIII szkół podstawowych tej kategorii wiekowej otrzymali:
Julia Bąk, Julia Szymańska, Zuzanna Wilkutowska
(klasa IV Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku,
opiekunowie: Iwona Zaremba, Iwona Traczyk)



I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych – Liwia Sulińska
(Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu, opiekun Marzanna Urbańska)



II miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych – Weronika Julia Pakieła
(Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu, opiekun Marlena Peplinska)



III miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych –  Gabriela Majewska
(Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. gen. Józefa Hallera w Płocku, opiekun Anna Muszyńska)



Oficjalne ogłoszenie wyników



KATALOGI

 



ODWIEDŹ NAS



POLECAMY

 










 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.