Strona Główna Strona Główna

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W STYCZNIU

W piątkowy poranek 4 stycznia Marta Jaroszewska wspólnie z dziećmi z Miejskiego Przedszkola Nr 14 w Płocku za pomocą teatrzyku kamishibai udała się w niezwykłą podróż po Polsce. Słuchając bajki o Wiśle autorstwa Magdaleny Zarębskiej przedszkolaki zgłębiły temat rzeki Wisły pod kątem ekologii, geografii, turystyki oraz fauny i flory. Nasi goście poznali miasta leżące nad Królową Polskich Rzek i związane z nimi legendy.

 

 

7 stycznia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Płocku odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu „Kocham, lubię, szanuję…” realizowanego przez Monikę Cejmer. Tematem był patriotyzm - miłość do Ojczyzny. Dzieci poznały fragmenty „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Wysłuchały przepełnionej miłością do Ojczyzny i tęsknotą za nią Inwokacji oraz fragmentu Epilogu. Spotkaniu towarzyszyła muzyka Wojciecha Kilara do ekranizacji „Pana Tadeusza” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Uczniowie wysłuchali Inwokacji - recytacji Krzysztofa Kolbergera, a także poloneza. Na podsumowanie spotkania dzieci wykleiły bibułą serca symbolizujące miłość.

 

18 stycznia w Zeróweczce Z.O.K "Profesor" odbyły się zajęcia „Przygoda z Kubusiem Puchatkiem”, które poprowadziła Justyna Latarska. Dzieci wysłuchały opowiadania o misiu oraz zmierzyły się z kubusiowym torem przeszkód, który okazał się dla nich świetną zabawą. Podczas spotkania Kubuś jadł pyszne spaghetti, a dzieci smakowały słodkiego miodku.
Zajęcia odbyły się w związku z bardzo przyjemnym świętem - Dniem Kubusia Puchatka.

 

Z okazji Dnia Kubusia Puchatka 18 stycznia Justyna Latarska odwiedziła równie z grupę „Sówek” z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Płocku. Zajęcia edukacyjne poświęcone było bohaterowi dnia - Kubusiowi Puchatkowi. Na początku dzieci uważnie wysłuchały opowiadania o Kubusiu i jego przyjaciołach, a następnie wzięły udział w zabawach, które dotyczyły misia i Stumilowego Lasu. Za wspaniale uczestnictwo w zajęciach dzieci otrzymały DYPLOM PRZYJACIELA KUBUSIA PUCHATKA, na który jak najbardziej zasłużyły.

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA w wakacje

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- nieczynne
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- nieczynne
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.