Strona Główna Strona Główna

"FANFIKI", OZOBOTY I PODRÓŻ W CZASIE, CZYLI JAK ROZKOCHAĆ MŁODZIEŻ W LITERATURZE

Czytanie to sztuka! Przekonywali o tym ludzie z pasją podczas konferencji „Sztuka czytania, czyli nowoczesność w służbie literatury”. Wydarzenie zorganizowane wspólnie przez Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku zgromadziło, osoby, którym leży na sercu rozwijanie czytelniczych zainteresowań dzieci i młodzieży -nauczycieli, bibliotekarzy, przedstawicieli szkół, przedszkoli i innych placówek edukacyjnych.

Read more...

WYSTAWA „PORTRET DZIECKA W LITERATURZE”

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która powstała w związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Dziecka.

 

Read more...

MAJOWE SPOTKANIE SIECI WSPÓŁPRACY I SAMOKSZTAŁCENIA

13 maja odbyło się kolejne spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy. Jako pierwsza wystąpiła Pani Monika Cejmer, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. Podczas szkolenia „Biblioterapia. Terapeutyczna moc literatury” przedstawiła genezę, typy i model biblioterapii oraz jej wpływ na rozwój dzieci i młodzieży. W ramach pierwszego ćwiczenia uczestnicy w parach przedstawili książki, które odmieniły ich życie.

Read more...

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W KWIETNIU

1 kwietnia w zajęciach edukacyjnych o polskiej poezji patriotycznej wzięli udział uczniowie klasy siódmej ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku. Młodzież z uwagą obejrzała wystawę „Polska poezja patriotyczna” i rozpoznała na niej m.in utwory pełniące na przestrzeni dziejów Polski rolę hymnów. Dalsza część spotkania odbyła się w Czytelni. Monika Cejmer poprowadziła lekcję poświęconą twórczości polskiego poety romantycznego Juliusza Słowackiego, w 210. rocznicę jego urodzin. Uczniowie poddali analizie wiersz „Hymn” („Smutno mi, Boże..”). Starali się określić nastrój wiersza oraz wyrażone w nim uczucia. Badali także jego kolory i dźwięki. Młodzież pracując w grupach wykonała niełatwe zadanie interpretacji poezji.

Read more...

O MOCY BAJEK CZYTANYCH I OPOWIADANYCH DZIECIOM

7 maja w Przedszkolu w Nowych Proboszczewicach, podczas spotkania z nauczycielami wychowania przedszkolnego, Marta Jaroszewska przybliżyła ideę bajkoterapii. Omówiła jej podstawowe funkcje i charakterystyczne cechy bajek, podkreśliła ich wpływ na rozumienie własnych emocji przez dziecko.

Read more...

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.