Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Wrześniowe zajęcia edukacyjne

Ważną częścią naszych działań są spotkania z najmłodszymi czytelnikami. Nauczyciel bibliotekarz Justyna Latarska odwiedziła grupę „Jeżyków” z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 w Płocku. Zajęcia z edukacji czytelniczej dotyczyły książkowych i bajkowych kotów, a urozmaicone były teatrzykiem kamishibai z opowiadaniem pt. „Kotka Milusia”. Na kolejnych zajęciach z Martą Jaroszewską maluchy poznały nietypowego, kolorowego słonia Elmera. Następnie otrzymały malowanki i najładniej, jak tylko potrafiły, pokolorowały nowego przyjaciela.

Read more...

Książka listopada – IBUK LIBRA LISTOPAD 2019

Mózg człowieka starzeje się tak samo, jak całe jego ciało. Z biegiem czasu nieuchronnie zachodzą w nim zmiany: masa i objętość mózgu spada o około 2% na każde 10 lat. Komory powiększają się, a bruzdy stają się wyraźniejsze. Zmniejsza się gęstość synaps, słabnie przepływ krwi.

Read more...

Dlaczego KOMIKS?

Ruszył projekt KOMIKSOWO realizowany w Bibliotece Pedagogicznej w Płocku.
6 listopada 2019 r. odbyły się warsztaty multimedialne, podczas których uczestnicy poznali nowe narzędzia i aplikacje multimedialne do prowadzenia interesujących zajęć z wykorzystaniem komiksu. Dyrektor Agnieszka Olczyk-Twardy przywitała nauczycieli zapraszając ich do korzystania z bogatych zasobów biblioteki - zbiorów z bazy dydaktycznej, pedagogicznej, psychologicznej  i nie tylko. Małgorzata Wierzbicka – pomysłodawczyni przedsięwzięcia, przedstawiła założenia realizacji projektu, zaś Izabela Wypych – współrealizator projektu, omówiła zasady udziału w konkursie „KOMIKSOWO”.

Read more...

XXIV BIESIADA LITERACKAW  tym  roku  odbędzie  się  XXIV  Biesiada  Literacka  organizowana  przez  Bibliotekę  Pedagogiczną  w Płocku.  To  wydarzenie  powinno  zainteresować  młodych  twórców,  którzy  chcieliby  zaprezentować własną twórczość.

Read more...

Świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej jest uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z oświatą. To również okazja do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Odznaczenia i wyróżnienia wręczane są przez władze samorządowe oraz dyrektorów na uroczystych galach.

Read more...

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.