Strona Główna Strona Główna

KSIĄŻKA MIESIĄCA IBUK LIBRA LIPIEC 2019

W ramach akcji Książka miesiąca zespół Ibuka Libry w lipcu proponuje książkę „Siła innych" Michaela Bonda.  Gang nastolatków, komórka dżihadystów, oddział wojska, ekspedycja polarna, zgraja pseudokibiców - na pierwszy rzut oka każda z tych grup wydaje się zupełnie inna, jedyna w swoim rodzaju. Okazuje się jednak, że te same siły, które decydują o istnieniu i zachowaniu każdej z nich, mogą zadziałać i na nas. W ciągu kilku ostatnich dekad psychologowie odkryli, dlaczego poczucie przynależności do grupy wpływa na nasze opinie i nadaje kierunek postępowaniu. Z tego samego powodu jesteśmy zdolni do heroicznych czynów, ale też do bezmyślnego okrucieństwa. Należymy do tych, z którymi przebywamy, a przekonanie, że dyktujemy swoje prawa, jest złudne. I to właśnie jest siła innych.

 

Read more...

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W CZERWCU

Uprzejmość na co dzień, życzliwość i szacunek okazywane innym ludziom oraz dobre maniery sprawiają, że żyje się lepiej i radośniej. Dlatego warto uczyć zasad savoir-vivre’u już najmłodszych lat. 3 czerwca Justyna Latarska odwiedziła Miejskie Przedszkole nr 25 w Płocku. Zajęcia z edukacji czytelniczej poświęcone były tematowi etykiety. Dzieci za pomocą nauki i poprzez zabawę poznały podstawową wiedzę dotyczącą nakrywania do stołu oraz zachowywania przy stole podczas posiłku. Przedszkolaki uważnie wysłuchały fragmentu książki „Podano do stołu. Savoir-vivre dla dzieci” autorstwa Irmy Kalniny, a następnie z zapałem pomagały prowadzącej nakryć stoliczek urodzinowy. Zwieńczeniem zajęć była praca plastyczna - „Na co mam ochotę?”. Dzieci wycinały z gazet ulubione potrawy i przyklejały je na swój talerzyk.

Read more...

Z KSIĄŻKĄ PRZEZ MAZOWSZE

Serdecznie zapraszamy nauczycieli do udziału w wakacyjnym konkursie fotograficznym „Z książką przez Mazowsze”. Konkurs polega na wykonaniu fotografii, na których uwieczniona zostanie pasja czytania w wakacyjnym otoczeniu mazowieckich krajobrazów i zabytków. Zdjęcie powinno być ciekawe i niekonwencjonalne!

Read more...

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA w wakacje

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- nieczynne
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- 9.00-15.00
- nieczynne
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.