Strona wykorzystuje pliki cookies do celów statystycznych. Niezablokowanie tych plików oznacza zgodę na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia użytkownika. Możliwe jest samodzielne zarządzanie plikami cookies poprzez zmianę ustawień przeglądarki internetowej
Strona Główna Strona Główna

Sieć współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” - 6. edycja

Sieć współpracy i samokształcenia „Między nami bibliotekarzami” 16 września 2019r rozpoczęła już szósty rok działalności przy Bibliotece Pedagogicznej w Płocku. Nauczycieli bibliotekarzy przywitała Dyrektor Biblioteki – Agnieszka Olczyk-Twardy. Podziękowała za liczne przybycie oraz życzyła owocnych szkoleń i warsztatów w ramach sieci. Jednym z nich był warsztat „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, przygotowany przez Justynę Latarską i Martę Jaroszewską, nauczycielki bibliotekarki Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. Warsztat wykreowany został na podstawie książek Justyny Bednarek: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” oraz „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”. Uczestnicy wysłuchali krótkich fragmentów książek, szukali skarpetek do pary, które pochowały się w bibliotece, projektowali otulistopki według własnego pomysłu i tworzyli skarpetkowe opowieści. Było to wyjątkowo kreatywne spotkanie, angażujące nauczycieli  do wspólnej zabawy.

Read more...

Wystawa "Znani, czytani, lubiani - autobiografie, biografie, wspomnienia"

Nowy rok szkolny rozpoczynamy od niezwykle interesującej wystawy Znani, czytani, lubiani - autobiografie, biografie, wspomnienia. To wyprawa w fascynujący świat gwiazd i celebrytów, którzy opowiadają o swoim życiu i zdradzają interesujące sekrety. Dlaczego warto czytać biografię, autobiografię czy wspomnienia? Odpowiedź jest prosta: chodzi o jej specyfikę. Najcenniejsze w literaturze dokumentu jest to, że powstaje na długo przed jej zapisaniem - tworzy ją życie. Autobiografia, biografia, wspomnienie - to życie, a tylko o życiu warto czytać.

Read more...

Koduj z Biblioteką

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty nauki poprzez zabawę pt.: Koduj z Biblioteką. Oferta zajęć skierowana jest do starszych przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Uczestnicy wykonają ćwiczenia wprowadzające do kodowania, których celem jest rozwój koncentracji, logicznego myślenia, analizowania i wyciągania wniosków. Dwustronna mata edukacyjna "Kodowanie na dywanie" oraz zestaw klocków PUS (pomyśl – ułóż – sprawdź) pozwolą na ciekawe wprowadzenie dzieci w zagadnienia związane z programowaniem.

Read more...

KSIĄŻKA MIESIĄCA IBUK LIBRA WRZESIEŃ 2019

We wrześniu IBUK Libra na prezent poleca książkę "Duchowe życie mózgu" Kennetha M. Heilmana, Russella S. Dondy. Na planecie zamieszkałej przez ponad 7miliardów ludzi 6 miliardów praktykuje jakąś formę religii. Które sieci neuronowe w mózgu są najaktywniejsze, gdy żarliwie się modlimy, błagamy Boga, śpiewamy w świątyni, zachwycamy się biblijną historią, bronimy naszych religijnych przekonań lub robimy inne rzeczy związane z naszą wiarą? Ta książka jest właśnie o tym, jak to wszystko się dzieje – jak mózg umożliwia ludziom bycie istotami religijnymi i duchowymi.

 

Read more...

KONKURS „MAZOWIECKIE BARWY WOLONTARIATU”

Marszałek Województwa Mazowieckiego zaprasza do udziału w konkursie „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Do konkursu zgłaszać można wolontariuszy, grupy wolontariuszy lub rodziny, które wspólnie podejmują działania społeczne. Zamierzeniami przedsięwzięcia są przede wszystkim: popularyzowanie i wyjaśnianie znaczenia wolontariatu, propagowanie inicjatyw mających za zadanie podniesienie prestiżu wolontariatu, zwiększenie poziomu wiedzy mieszkańców województwa o rodzajach wolontariatu i obszarach pracy wolontariuszy, a także zachęcanie Mazowszan do podejmowania aktywności wolontariackiej.

 

Read more...

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.