Strona Główna Strona Główna

Filia w Gostyninie

W KRAINIE BAŚNI

6 maja nauczyciele bibliotekarze gostynińskiej filii Biblioteki Pedagogicznej odwiedzili uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu i przeprowadzili zajęcia w ramach projektu realizowanego przez Panią Agatę Durmę-Buchner, nauczyciela bibliotekarza tej placówki.

 

 

Read more...

BLIŻEJ TEATRU

18 marca w naszej bibliotece odbyły się zajęcia z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru – święta uchwalonego w 1961 roku na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 roku. W zajęciach udział wzięła grupa osób z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gostyninie.

 

 

Read more...

KONKURS FRAZEOLOGICZNO-ORTOGRAFICZNY

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku w celu wskazania różnorodności językowej świata, podkreślenia rangi języka dla tożsamości każdego narodu oraz zwrócenia uwagi na języki zagrożone zaniknięciem. Pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego na świecie miały miejsce w roku 2000, a w Polsce w 2005 roku.

 

Read more...

KARNAWAŁ W BIBLIOTECE

4 lutego wraz z grupą osób z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gostyninie odbyliśmy podróż poprzez karnawałowy świat. Nasze zapusty odbywały się w Wenecji, Rio, Anglii, a także na Mazowszu w Polsce (odczytaliśmy tradycje opisane przez znanego etnografa Kolberga). Wspólnie obejrzeliśmy film o Karnawale w Rio. Przypomnieliśmy polskie karnawałowe obyczaje i tradycje: przysmaki, przebierańce, powiedzenia.

Read more...

BAŚNIOWA PODUSZKA

W ostatnim dniu stycznia Filię w Gostyninie odwiedziła grupa „Biedronek” z Miejskiego Przedszkola nr 5.  W ramach rozwijania kompetencji informatycznych przedszkolaki rysowały oraz projektowały w programie Paint poduszki z baśni „Księżniczka na ziarnku grochu”. Dzieci doskonale radziły sobie podczas malowania (sterowanie myszką, wybieranie okien i kształtów) - wykorzystały wszystkie narzędzia i funkcje do stworzenia projektu swojej poduszki. Powstały przepiękne i kolorowe jaśki, a gotowe prace zostały wydrukowane.

Read more...

NA TROPIE BAJEK

14 stycznia bibliotekę odwiedzili uczniowie klas piątych i szóstych ze Szkoły Podstawowej im. Leona Kruczkowskiego w Zwoleniu. Wspólnie tropiliśmy bajki w naszej bibliotece! Przypomnieliśmy historię bajki i jej pierwszych twórców, szukając wiadomości w różnych źródłach piśmienniczych (słowniki, encyklopedie, czasopisma, książki). Czytaliśmy utwory bajkopisarzy wszechczasów - Jeana de La Fontain’a i Charles’a Perraulta oraz polskich twórców bajek z epoki oświecenia, a także słuchaliśmy audiobooków wykorzystując dostęp do zasobów elektronicznych POLONA i Wolne Lektury. Na koniec uczniowie rozwiązali krzyżówkę podsumowującą zdobyte na temat bajek informacje.

Read more...

SPOTKANIE NAUCZYCIELI BIBLIOTEKARZY

7 grudnia w gostynińskiej filii Biblioteki Pedagogicznej odbyło się spotkanie z nauczycielami bibliotekarzami szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nauczyciele dowiedzieli się jak korzystać z POLONY - Cyfrowej Biblioteki Narodowej oraz Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Biblioteki Narodowej ACADEMICA - systemu który umożliwia dostęp do prawie 2,5 miliona pełnotekstowych artykułów i publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy.

Read more...

100 LAT NIEPODLEGŁEJ - GRA TERENOWA

Nasza filia w Gostyninie znalazła się na trasie gry terenowej zorganizowanej 6 listopada przez panią Danutę Lewicką dla uczniów klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie. Uczniowie trzech klas musieli odpowiedzieć na osiem pytań, których tematyka nawiązywała do historii Polski i postaci ważnych dla odzyskania niepodległości. Korzystając z różnych źródeł dostępnych w bibliotece: encyklopedii, książek historycznych, czasopism oraz Internetu młodzież poprawnie wykonała zadania. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu historii i przeszli do kolejnego etapu gry.

 

Read more...

JESIENNE PRZEDPOŁUDNIE W BIBLIOTECE

Jesień to piękna i urokliwa pora roku. To także doskonały moment na spotkanie z książką w bibliotece. Korzystając z uroków ostatnich jesiennych dni 30 października gostynińską filię Biblioteki Pedagogicznej odwiedziła grupa uczestniczek Warsztatów Terapii Zajęciowej.

 

 

 

Read more...

TYDZIEŃ ZAKAZANYCH KSIĄŻEK

Gostynińska filia Biblioteki Pedagogicznej już po raz piąty włączyła się w obchodzony na całym świecie Tydzień Zakazanych Książek. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Zakazane książki, uciszone historie” i obchodzona była w dniach 23-29 września. 

 

 

 

Read more...

KATALOGI

 ODWIEDŹ NASPOLECAMY

 


 

GODZINY OTWARCIA

 

Płock
poniedziałek    wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
- nieczynne
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-18.00
- 9.00-15.00
 
Gostynin
poniedziałek
wtorek
środa
czwartek
piątek
sobota
 
 
- nieczynne
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-17.00
- 9.00-14.00
 
 

 

Copyright 2018 Biblioteka Pedagogiczna w Płocku. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.